Sıcak Havalarda Uyutmayan Küçük Sineklerden Kurtulmak Bu Yöntemle Çok Kolay

Sinekler, insanları en çok rahatsız eden canlıların başında geliyor.

Ufacık boyutlarına karşın çıkardıkları sesler, vücutta oluşturdukları yaralar ve uykuya dalmayı imkansız hale getirmeleri nedeniyle sinekler birçok insan için yaz aylarını kabusa dönüştürebiliyor.

Her ne kadar birçok bölgede sinek ilacı, sineklik ve çeşitli araçlar kullanılarak sineklere karşı koruma sağlanmaya çalışılsa da, bu yöntemler çoğu zaman istenen sonucu vermiyor ve sineklerin yarattığı rahatsızlık varlığını korumaya devam ediyor.

SİNEKLERDEN KURTULMAK BU YÖNTEMLE ÇOK BASİT

Sivrisineklerden korunmanın en bilinen ve etkili yöntemleri arasında sinek ilacı kullanmak yer alıyor. Marketlerde ve eczanelerde rahatlıkla bulunabilen sinek ilaçları, etkili olmalarına karşın kimyasal içeriklidir. Yine de bu yöntem, etkili olmasına rağmen ancak sivrisinekleri gördüğünüz anda işe yarar. Önceden gelmelerini önlemek için farklı yöntemler tercih edilebilir.

Örneğin sivrisinek koruyucu ürünler sürmek, sivrisinekten korunma yollarında birdir. Sivrisinekten korunma sağlayacak elektrikli sinek öldürücü gibi ürünler kullanmayı da seçebilirsiniz. Bu yöntemlerden birçoğu gelen sinekleri öldürmek yerine içeri girmesini önlemeye veya uzaklaştırmaya yöneliktir.

SİVRİSİNEKLERDEN DOĞAL YOLLARLA KORUNMAK MÜMKÜN

Odalarda veya pencere kenarlarında lavanta, adaçayı, limon, karanfil kokuları bulundurabilir; soğan ve sarımsak kullanabilirsiniz.

Açık renk kıyafetleri koyu renkler kadar tercih etmedikleri için daha açık renklerde giyinebilirsiniz.

B ve C vitamini içerdiği için terlemeyi önleyen besinler tüketebilirsiniz.

Sirkenin güçlü kokusundan faydalanabilir, camların önüne sirke koyabilirsiniz.

Reyhan ve fesleğen bitkilerini başucunuza yerleştirebilirsiniz.

Ter ve ayak kokusuna geldikleri için sık sık duş almanız önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x