İngiliz Kraliyet Ailesi Üyelerinin Çiğneyemeyeceği Beş Kural

Eleştirmenler, reklamlarının markaların sosyal medyada tanıtımını ve onaylanmasını yasaklayan kraliyet kuralını ihlal ettiği yönündeki endişelerini dile getirdi. Meghan ve Harry’nin 2020’nin kraliyet güçlerini oluşturduğunu size hatırlatacağız, bu yüzden Londra gezisi dışında bu konuda endişelenmeleri pek olası değil .

Selfie çekilemez

Selfie çekmek için poz vermek kraliyet protokolü tarafından teknik olarak yasak değil , ancak hoş karşılanmıyor. Gerçi Kate ve William’ı etkinliklerde hayranlarıyla birçok kez selfie çekerken gördük.

Kişisel hesaplara izin verilmez
Ailenin çalışan üyeleri sosyal ağlarda kişisel hesap tutamazlar, ancak York Prensesleri gibi resmi olarak kraliyet görevlerini yerine getirmeyenler böyle bir lüksü karşılayabilir. Özel sosyal medya hesapları güvenlik riski oluşturabilir ve zaman zaman protokol ihlallerine yol açabilir.

Markalar herkese açık olarak desteklenemez
Kraliyet ailesinin üyelerinin, diğer etkileyiciler veya ünlüler gibi reklam yapmalarına veya kendilerini marka ortaklıkları ve destekleriyle ilişkilendirmelerine izin verilmez. Bu kısıtlama monarşinin tarafsızlığını ve bütünlüğünü korumayı amaçlamaktadır.

Siyasi görüşlerin ifade edilmesine izin verilmiyor
Kraliyet ailesinin üyeleri her zaman siyasi açıdan tarafsız kalmalıdır; zira bu, monarşinin tarafsızlığını tehlikeye atabilir ve Birleşik Krallık’taki demokratik süreci gereğinden fazla etkileyecekleri yönünde endişelere yol açabilir.

Bazı yerlerde fotoğraf çekilmesine izin verilmiyor
Özellikle kraliyet konutları dahil gizli veya özel yerlerde. Bu kısıtlama Kraliyet Ailesi’nin mahremiyetini ve güvenliğini korumak için mevcuttur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x